جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin): آخر مجموعه تلویزیونی Game of Thrones تفاوت چندانی با کتاب نغمه‌ یخ و آتش ندارد!

بیشتر طرفداران Game of Thrones (گیم تاج و تخت) این قصه را می‌دانند که جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) کتاب رقصی با اژدهایان را در سال ۲۰۱۱ همزمان با شروع مجموعه تلویزیونی گیم تاج و تخت در شبکه HBO، منتشر کرد. کمی پس، معلوم شد این مجموعه تلویزیونی قرار هست اقتباسی از تمام آنچه که مارتین تا آن وقت منتشر کرده بود، باشد، پس مارتین با شورانرهای مجموعه تلویزیونی، دیوید بنیوف (David Benioff) و دی. بی. ویس (D. B. Weiss)، ملاقاتی داشت تا با آن‌ها درمورد پایانی که در ذهنش دارد صحبت کند. در پیش‌نمایشی از برنامه شصت دقیقه (یک برنامه خبری از شبکه CBS) که دو روز دیگر قرار هست درمورد Game of Thrones پخش شود، مارتین به صادقانه‌ترین شکلی که تا به حال حرف زده درمورد آنچه در آن ملاقات گذشت صحبت می‌کند. و اینکه چقدر آخر کتاب‌ها و مجموعه تلویزیونی تفاوت دارد. با آریامووی همراه باشید.

براساس صحبت‌های مارتین تفاوت آنچنانی میان آخر این دو وجود ندارد، حداقل تفاوت آن‌ها کمتر از اقتباس‌های دیگر هست. وی گفت:

«طبق صحبتی که کردیم، فکر نمی‌کنم پایانی که دیوید بنیوف و دی. بی. ویس در نظر دارند تفاوت زیادی با پایانی که من در نظر دارم داشته باشد. ولی درمورد شخصیت‌های فرعی تفاوت زیادی وجود دارد.»

در واقع طبق صحبت‌های مارتین، مکالمه آن‌ها به این شکل پیشرفته هست:

«ما چندین روز در خونه من در سانتافه واقع در نیو مکزیکو صحبت می‌کردیم. ولی به هیچ‌وجه نمی‌شد به تمام جزئیات، شخصیت‌های فرعی، و افراد کم اهمیت‌تر پرداخت. در مقایسه با ۹۷ درصد اقتباس‌های دیگر این مجموعه تلویزیونی بسیار به کتاب‌ها وفادارتر بود، ولی صد در صد وفادار نبود، و نمی‌توانست این طور باشد، وگرنه باید پنج فصل دیگر ساخته می‌شد.»

همچنین حالب هست که پیش‌بینی وی نسبت به واکنش مردم را به آخر قصه بدانید:

«مطمئنم بحث پیش می‌آید. فکر کنم یک سری از مردم می‌گن «آخر دیوید بنیوف و دی. بی. ویس بهتر از پایانی بود که جورج در نظر داشت، خوب شد که تغییرش دادن.» و یک سری دیگه می‌گن «نه، دیوید بنیوف و دی. بی. ویس غلط کردن، آخر جورج بهتر بود.» و اون‌ها توی اینترنت با هم دعوا می‌کنن، و بینشون بحث پیش می‌آید. و این خوبه. می‌دونی،بدترین چیز ازبرای یک اثر هنری، چه کتاب چه کلیپ، این هست که نادیده گرفته شه.»

یک سری از بازیگران تمام تلاششان را کردند که زمانی اندرسون کوپر (Anderson Cooper) (مجری برنامه شصت دقیقه) درمورد آخر مجموعه تلویزیونی از آن‌ها می‌پرسد حرفی نزنند. زمانی کوپر از دی. بی. ویس پرسد که آیا همه می‌میرند، وی به شوخی گفت:

«نه یه پیچش بزرگ در قصه اتفاق می‌افته، همه پیروز می‌شن.»

جان بردلی (John Bradley) بازیگر نقش سمول تارلی درمورد اینکه در Game of Thrones آنچه بینندگان انتظار دارند رخ نمی‌دهد، گفت:

«ما هیچ‌وقت اون چیزی که بیننده می‌خواد رو نشون نمی‌دیم، چون می‌دونیم در واقع بیننده می‌خواد به چالش کشیده بشه نه اینکه هر چیزی خواست رو ببینه، و تمام اون لحظات با اهمیت، اون لحظاتی که بیننده به مجموعه تلویزیونی واکنش نشون می‌ده، بخاطر این هست که چیزهایی اتفاق افتاده، که نمی‌خواسته اتفاق بیفته.»

پیتر دینکلیج (Peter Dinklage) بازیگر نقش تیریون لنیستر در این زمینه می‌گوید:

«خیلی خوب تموم می‌شه…همه رو جذب خودش می‌کنه…همه چیز رو زیر سوال می‌بره، که من عاشقشم. فکر کنم جدی سبب بشه از خودت سوال بپرسی، من زمانی داشتم فیلمنامه رو می‌خوندم این کار رو کردم…خیلی دوست دارم بیشتر درمورد‌ش صحبت کنم، ولی نمی‌تونم. خیلی خوبه.»

قسمت اول فصل هشتم و پایانی مجموعه تلویزیونی Game of Thrones در تاریخ ۱۴ آوریل ۲۰۱۹ برابر با ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۵:۳۰ بامداد از شبکه HBO پخش می شود.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *