تحقیق و موشکافی دومین تریلر کلیپ Avengers: Endgame

استودیوی Marvel (مارول) دومین تریلر Avengers: Endgame (انتقامجویان: آخر گیم) و پوستر تازه کلیپ را روز پنجشنبه منتشر کرد. اگرچه هواداران دنیای سینمایی Marvel سر از پا نمی‌شناسند و در شبکه‌های اجتماعی در مورد این عکس ها تازه غوغا به پا کرده‌اند، ولی هضم یک مسئله برایشان دشوار بود: از قلم افتادگی نام Danai Gurira (دانای گوریرا) از روی پوستر رسمی کلیپ. Danai Gurira که در کلیپ Avengers: Endgame نقش اوکویه را مانند Black Panther (پلنگ سیاه) و Avengers: Infinity War (انتقامجویان: جنگ بی‌آخر) تکرار می‌کند، تنها شخصیتی هست که تصویرش روی پوستر دیده می‌شود ولی نام وی از قلم افتاده هست.

کمپانی Disney (دیزنی) در این باره هم اکنون توضیحی ارائه نکرده هست. شخصیت اوکویه در Avengers: Infinity War نقشی کلیدی ایفا کرد و یکی از ابرقهرمانانی بود که از خشم تانوس در امان ماند. از این کاراکتر در تریلر تازه، به جز فلش بکی از کلیپ Avengers: Infinity War در حالی که محو شدن Black Panther را نظاره‌گر بود، عکس ها دیگری پخش نشد، ولی نقش نیم رخ وی روی پوستر کلیپ دیده می‌شود. از شخصیت تانوس نیز در تریلر تصاویری مشاهده نشد با این حال نام Josh Brolin (جاش برولین) روی پوستر درج شده هست. نام گوریرا روی پوستر رسمی Avengers: Infinity War نوشته شده بود.

نبودن فضای کافی بهانه‌‌ای قابل قبول به نظر نمی‌رسد چون در قسمت بالای پوستر Avengers: Infinity War نام ۱۹ بازیگر درج شد در حالی که روی پوستر Avengers: Endgame نام ۱۲ بازیگر دیده می‌شود. یکی از جواب‌های احتمالی دیگر درج نام بازیگران براساس قراردادها هست به چه دلیل که اسامی Gwyneth Paltrow (گوئینت پالترو) و Jon Favreau (جان فاورو) روی پوستر دیده می‌شود ولی تصویر آن‌ها نه. بسیاری از هواداران در شبکه‌های اجتماعی این سوال را مطرح کردند که آیا Marvel درج نام وی را فراموش کرده و یا نقش اوکویه در Avengers: Endgame آنقدر کوچک هست که غیرمنطقی به نظر رسیده هست، هرچند که استودیو نام Danai Gurira را در قسمت پایین پوستر آورده باشد. به گفته‌ی Jamal Smith (جمال اسمیت) نویسنده‌ی Rolling Stone (رولینگ استون)، Danai Gurira در حالی نقش اوکویه را در Avengers: Endgame ایفا کرده که تنها نماینده‌ی باقی مانده از Black Panther سودآورترین کلیپ دنیای سینمایی Marvel هست.

 

 

آخرین حربه‌ی تونی استارک

تریلر دوم کلیپ سرانجام تأیید کرد که Avengers (انتقانجویان) با پوشش‌های یکدست با تانوس مقابله خواهند کرد. این پوشش سفید و نارنجی تازه پیش از این در اسباب گیم‌ها دیده شده بود. در نماهای پایانی تریلر اعضای باقی‌مانده‌ی Avengers در محل استقرار خود با این پوشش‌ها دیده می‌شوند. همین نماها تأیید می‌کند که تونی استارک با گیم Robert Downey, Jr (رابرت داونی جونیوز) و نبولا با گیم Karen Gillan (کارن گیلان) به زمین بازگشته‌اند تا در کنار کلینت بارتون و اسکات لنگ با گیم Paul Rudd (پل راد) و سایر اعضا با تایتان دیوانه نبرد کنند.

 

در ابتدای تریلر دوم مانند نخستین تریلر کلیپ، تونی در حال صحبت با پپر هست. این دفعه وی در آخر حرف‌هایش به آخرین سوپرایزی که در آستین دارد اشاره می‌کند.

 

در تریلر تازه کلیپ از پوشش تازه راکت راکن با صداپیشگی Bradley Cooper (بردلی کوپر) نیز رونمایی شد. این پوشش وی به آنچه که پیش از این در کتاب‌های مصور به ویژه Guardians of the Galaxy (محافظین کهکشان) نوشته‌ی اندی لنینگ در سال ۲۰۰۸ دیده بودیم شباهت بیشتری دارد. راکت اکنون تنها بازمانده‌ی Guardians of the Galaxy هست و دیگر اعضای گروه یا به قتل رسیده و یا خاکستر شده‌اند. این شخصیت که در Avengers: Endgame در کنار Thor (ثور) و گروت مبارزه می‌کرد، در این تریلر روی دوش War Machine (ماشین جنگ) با گیم Don Cheadle (دان چیدل) به چشم می‌خورد. خود شخصیت جیمز رودز یا War Machine نیز با ظاهری تازه و متفاوت با گذشته دیده می‌شود. زره تازه در مقایسه با آنچه که تونی استارک به تن می‌کرد بزرگتر و سنگین‌تر به نظر می‌رسد.

 

شاهین چشم (Hawkeye) مرموز

یکی از نخستین سوپرایزهای قابل توجه تریلر تازه «آخر گیم» نخستین عکس ها از Hawkeye (شاهین‌چشم) جدیدی که باید شخصیت کیت بیشاپ باشد بود. در تریلر زمانی که صحنه‌های فلش‌بک کلینت بارتون با گیم Jeremy Renner (جرمی رنر) به نمایش درمی‌آید می‌بینیم که وی به دختر نوجوانی آموزش تیراندازی با کمان می‌دهد. هرچند که به نظر می‌رسد مراحل پایانی آموزش خود را پشت سر می‌گذارد چون تیر وی درست به هدف می‌خورد، از این رو باید منتظر جانشین بارتون باشیم. در کتاب‌های کامیک کاترین بیشاپ نخستین دختری هست که لقب Hawkeye می‌گیرد. این احتمال وجود دارد که این صحنه پیش از وقایع Avengers: Infinity War روی داده باشد از این جهت که افراد زیادی در پس زمینه دیده می‌شوند.

 

از طرفی پیش‌بینی می‌شود این دختر نوجوان دختر کلینت، لایلا بارتون باشد که در کلیپ Avengers: Age of Ultron (انتقامجویان: عصر اولتران) کودک خردسالی بیش نبود. از آنجا که بلافاصه در صحنه‌ی بعدی کلینت را در دنیای پس از Avengers: Infinity War به عنوان Runin (رونین) و با مدل موی جدیدی می‌بینیم، به نظر می‌رسد که وی همه اعضای خانواده‌اش را از دست داده باشد. البته Marvel می‌تواند به طرق دیگری کیت بیشاپ را به دنیای سینمایی Marvel وارد کند و وی را یکی از نزدیکان کلینت، یا عموزاده‌اش معرفی کند. ولی به هر شکل، تردیدی وجود ندارد که با یک Hawkeye تازه مواجه خواهیم شد.

 

بازگشت Ant Man (مرد مورچه‌ای)

همزمان با بشکن تانوس در Avengers: Infinity War، اسکات لنگ درون دستگاه واقعیت کوانتومی گرفتار بود ولی دیگر اعضای خانواده‌ی ون دایک خاکستر شدند. در نخستین نمای مربوط به وی در تریلر، می‌بینیم که به دنیای واقعی بازگشته و با وجود اینکه نحوه‌ی خلاص شدنش دقیقاً نشان داده نمی‌شود ولی به نظر می‌رسد که در خیابانی متروک گام برمی‌دارد و تلاش می‌کند بفهمد چه اتفاقی در دنیا روی داده هست.

 

در چندین نمای دیگر Avengers را در حال مبارزه می‌بینیم، ولی به نظر می‌آید که میدان جنگ از آنچه که در Avengers: Infinity War دیدیم به زمین نزدیک‌تر شده و حتی دفتر Avengers در نیویورک مورد هجوم قرار گرفته باشد. در یکی از نماهایی که Ant Man (مرد مورچه‌ای) در یکی از دفاتر حضور یافته درصورتیکه به پشت سر وی دقت کنید، درست پیش از لحظه‌ای که دوربین کات می‌خورد، متوجه چند انفجار خواهید شد. در نماهای دیگری Ant Man کوچک سازی شده را می‌بینیم که در تلاش هست از انفجارها بگریزد.

 

تونی پی. هندرسون کیست؟ (هیچ‌کس؟)

نام هندرسون در اواسط تریلر زمانی که نخستین نما را از اسکات لنگ با گیم Paul Rudd می‌بینیم ظاهر می‌شود. وی که در کوچه‌ها و خیابان‌ها سرگردان هست چشمش به آگهی‌هایی می‌خورد که مردم ازبرای عزیزان مفقود شده‌ی خود نصب کرده‌اند. اسامی و چهره‌ها به جز یک مورد در این آگهی‌ها قابل تشخیص نیستند. این نام نه در کتاب‌های مصور Marvel وجود دارد و نه در دنیای واقعی به Avengers مرتبط هست، ولی بعضی از هواداران معتقدند که به یک مجری پادکست اشاره دارد که در نزدیکی محل فیلمبرداری کلیپ‌های Marvel از جمله Avengers: Endgame در ایالت جورجیا ساکن هست. بنابراین به نظر نمی‌رسد که Marvel به فرد خاصی اشاره داشته باشد.

 

پگی کارتر (Peggy Carter)

درحالی که در طول تریلر Avengers: Endgame صدای Avengers به گوش می‌رسید، ولی عکس ها مربوط به گذشته‌ی Captain America (کاپیتان آمریکا) توسط Peggy Carter (پگی کارتر) معشوقه‌ی وی روایت شد. جملاتی که Peggy Carter به زبان می‌آورد تازه نیستند، ولی شرایط را ازبرای وقایع آخرین قسمت Avengers مهیا می‌کند. این دیالوگ به کلیپ Captain America: The Winter Soldier (کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان) اختصاص دارد زمانی که استیو در بیمارستان با Peggy Carter صحبت می‌کند. این دیالوگ می‌تواند به مسافرت در وقت اشاره داشته باشد. یکی از گمانه‌زنی‌هایی که در مورد Avengers: Endgame مطرح می‌شود نقش با اهمیت وقت در کلیپ هست.

 

نقشه‌ی جنون‌آمیز

«حتی درصورتیکه احتمال [پیروزی] اندک باشد، به کسانی که در اینجا در کنار ما نیستند مدیونیم که تلاش کنیم.» این جمله‌ای هست که اواسط تریلر توسط Natasha Romanoff (ناتاشا رومانوف) به زبان آورده می‌شود و نشان می‌دهد که اعضای شرثدلثقس ازبرای شکست دادن Thanos نقشه‌ای در سر دارند.

 

یکی از شوخی‌هایی که پس از Avengers: Infinity War شکل گرفت به Mark Ruffalo (مارک رافلو) مربوط می‌شد. وی زمانی در یکی از اپیزودهای تاک شوی Jimmy Fallon (جیمی فالن) حضور یافته بود، وانمود کرد که عنوان Avengers: Endgame و قصه کلیپ را فاش کرده هست، بنابراین Russo Brothers (برادران روسو) کارگردانان کلیپ در شبکه‌های اجتماعی وی را به شوخی از کلیپ اخراج کردند. اکنون پس از منتشر شدن غافلگیرکننده‌ی پوستر و تریلر تازه Avengers: Endgame، رافلو با اشاره به این شوخی و بازنشر پوستر کلیپ که چهره‌ی وی را درست در مرکز تصویر نشان می‌دهد در شبکه‌های اجتماعی سؤال کرد: «پس هم اکنون اخراج نشده‌ام؟» چیزی که در مورد این شخصیت نمی‌دانیم این هست که آیا در Avengers: Endgame بیشتر با Bruce Banner (بروس بنر) مواجه خواهیم شد یا سر و کله‌ی Hulk (هالک) دوباره پیدا می‌شود.

 

در صحنه‌ی پایانی تریلر Captain Marvel (کاپیتان مارول) با گیم Brie Larson (بری لارسن) دیده شد که سرانجام به اعضای باقی‌مانده‌ی Avengers ملحق می‌شود. Thor تلاش می‌کند بفهمد Captain Marvel همان‌قدر که ادعا می‌کند قدرتمند هست یا نه و استورم بریکر را درست از کنار سر کارول دنورز عبور می‌دهد. زمانی که وی از جای خود تکان نمی‌خورد، Thor را به تحسین وامی‌دارد. این نخستین صحنه‌ای بود که Captain Marvel را در کنار سایر Avengers می‌دیدیم.

کمپانی Disney کلیپ Avengers: Endgame را در تاریخ ۲۶ آپریل ۲۰۱۹ (۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸) در سراسر دنیا اکران می‌کند.

 

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *