بیوگرافی مایکل کین (Michael Caine)

۱۴ مارس زادروز بازیگر کهنه کار و محبوب هالیوود، مایکل کین (Michael Caine)

 

 

سر موریس جوزف میکل وایت (Michael Caine) (زاده ۱۴ مارس ۱۹۳۳) بازیگر انگلیسی که در لندن به دنیا آمد. وی دو دفعه جایزه اسکار را از آن خود کرده‌هست.  پدرش یک باربر در بازار ماهی بود و مایکل هم در ۱۵ سالگی مدرسه را رها کرد و پیش از آن که در کره به ارتش انگلستان ملحق شود تن به کارهای پست و پیش افتاده داد. پس از بازگشت به انگلستان جذب هنر نمایش شد و خواست به آن نزدیک شود ولی نخستین چیزی که گیرش آمد یک شغل ساده به عنوان دستیار مدیر صحنه بود.

وی نام کین را به عنوان نام خانوادگی‌اش به توصیه مدیرش انتخاب کرد که آن را از یک اشراف زاده به نام کین موتینی برداشت کرده بود. در سال‌های پس در بیش از صد درام تلویزیونی ایفای نقش کرد، سپس کارش به تئاتر کشیده شده و در آخر به عنوان هنرپیشه ذخیره پیتر اوتول در نمایش دراز و کوتاه بلند انتخاب شد که پس ها در تورها همیشه وی را ایفا کرد. سال ۱۹۶۴ این کلیپ ماجرایی زولو مربوط به آفریقا بود که ازبرای کین یک توجه جهانی به همراه داشت.

وی به جای گیم در نقش یک سرباز معمولی این بخت را یافت تا نقش یک افسر اشراف زاده و ناتوان را گیم کند و پس از آن بود که نقش‌های با اهمیت تر را گیم کرد. موفقیت کین در سینما با نقش هری پالمر در پرونده ایبکرس و نقش عنوان الفی ۱۹۶۶ وی را به بازیگر درجه یک تبدیل کرد. کین ازبرای هانا و خواهرانش در سال ۱۹۸۶ نخستین اسکار خود را به دست آورد و با اندک حضورهایش پایش به دهه ۹۰ کشیده شد. صدای کوچک؛ ۱۹۹۸ و قوانین خاندان سیدر؛ ۱۹۹۹ از جمله همین آثار هستند.

 

BioGraphy Birthday HBD Michael Caine

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *